Genel Ünlüler

Beraat kararı alan Efecan Şenolsun, gözyaşlarına boğuldu

Elit İşcan’a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 17 yıla kadar hapisle yargılanan oyuncu Melisa Şenolsun’un abisi Efecan Şenolsun, hakkındaki suçlamalardan beraat etti. 

Efecan Şenolsun’un İstanbul Anadolu Adliyesi, 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında savcının mütalaasını değerlendiren ve son savunmaları alan mahkeme, ünlü oyuncuyu tüm suçlamalardan beraat ettirdi. Ailesi ve yakın arkadaşlarıyla geldiği adliyeden gözyaşlarıyla ayrılan oyuncu, duruşma sonrası, “Kişisel ihtiraslarına ve hırslarına dayalı iddialarıyla hayatımın iki buçuk yılını çalan Elit İşcan’a karşı verdiğim hukuki mücadeleyi kazandım.” dedi.

“KASTEN MAHKEME SÜRECİNİ UZATTILAR”

Gerçek dışı kurgulara mahkemeyi ve kamuoyunu inandırmaya çalıştıklarını kaydeden Şenolsun, “Kasten mahkeme sürecinin uzamasını sağladılar. Düzenli biçimde yalanlara ve çarpıtmalara dayalı basın açıklamaları yaptılar. Mesleğimle, kişiliğimle alay eden üslupta ve dava konusuna yakışmayan ciddiyetsizlikte beyanatlarda bulundular. Bütün bu süreçte amaçlarına hizmet etmemek için, ailemi yıpratmamak adına ve hukuka olan inancımdan dolayı sessiz kaldım.” diye konuştu.

Elif İşcan'ın açtığı cinsel saldırı davasında beraat kararı alan Efecen Şenolsun, gözyaşlarına boğuldu

“İTİBAR GÖRMEK İÇİN KİŞİSEL İHTİRASLARINA ALET ETTİLER”

Dava sonunda kamuoyuna seslenen oyuncu, “Elit İşçan ve etkilemeyi başardığı kadın hakları mücadelesi verdiğini düşünen bazı kişiler, sektörde yer edinme, itibar görme amacı ile beni kişisel ihtiraslarına ve hedeflerine alet etmişlerdir. Kadına karşı suçlarla ilgili var olan, benim de ailemle her zaman destekçisi olduğum toplumsal hassasiyeti, duyarlılığı istismar edip, mücadelenin içini boşaltma pahasına kampanya oluşturmaya çalıştılar.” ifadesinde bulundu.

“YAŞADIĞIM KAYIP İÇİN TAZMİN YOLUNA GİDECEĞİM”

Duruşmalarda cinsiyetçi yaklaşımlar sergileyerek aleyhte algı yaratarak mahkemenin kararına etkilemek istediklerini söyleyen Şenolsun, şöyle devam etti: “Bunlar maalesef iftiralarına dayalı davayı kazanıp, ünlüler dünyasında bu alanda beklenen ilk sonucu yaratıp kendilerine yurt içi ve yurt dışında şöhret kazandırmak uğruna kadına karşı suçlarla ilgili mücadele eden kişi ve kuruluşların gücüne zarar vermeyi de göze aldılar. Adaletin tecelli etmesinden dolayı mutluyum. Ama iş ve özel hayatımda iki buçuk yıldır yaşadığım maddi-manevi büyük kaybı yargı ile tazmin yoluna gideceğimin bilinmesini isterim. Bu zor süreçte tüm duruşmalara gelerek beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan aileme, arkadaşlarıma, ajansıma ve destek olan sevenlerime çok teşekkür ederim. Basın ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Elif İşcan'ın açtığı cinsel saldırı davasında beraat kararı alan Efecen Şenolsun, gözyaşlarına boğuldu
Elif İşcan'ın açtığı cinsel saldırı davasında beraat kararı alan Efecen Şenolsun, gözyaşlarına boğuldu
Cinsel saldırı davasından beraat kararı alan Efecan Şenolsun, gözyaşlarına boğuldu
Sosyal Medyada Paylaş :

Reklam