Anasayfa / Cemiyet / BUSADER’den Muhteşem Cumhuriyet’in 96. yılı yemeği

BUSADER’den Muhteşem Cumhuriyet’in 96. yılı yemeği

 

BUSADER’in Club Altın Ceylan’da düzenlediği ‘Cumhuriyet Yemeği’nde, Genel Sekreter Melek Üyük’ün açılış konuşmasıyla başlayan gecede, Başkan Zerrin Özgüle; sevgili misafirler ve çok değerli basın mensupları Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutladığımız bu özel gecemizde sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kurtuluş Savaşından sonra Atalarımızın bu uğurda korkusuzca savaşıp bizleri rahat, huzurlu ve mutlu bir toplum yaratabilmek adına büyük bir mücadele ile 29 Ekim 1923’ te Cumhuriyeti bizlere armağan ettiler.” diyerek ifade ettiği Cumhuriyetin önemini anlatan konuşmasının ardından geceye katılan tüm konuklara veçok keyifli geçen gecemizde bizleri yalnız bırakmayan, destek veren STK’lardan BUSİAD,RUMELİSİAD, BALKANSİAD ve ULUDAĞ KOLEJİve Nazar İnşaat’a ve çekilişimize katkı sağlayan tüm sponsorlara teşekkür ederim dedi.

Bursa Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Ergun Türkay (BUSİAD) burada 96 yıl önce yakılan bir meşalenin ışığında aydınlanmanın huzuruyla bir aradayız dedi. Ardından konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise geceye katılan tüm konukları ve BUSADER’in sevgili gönüllüleri hepinizi ben de sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlu olsun dedi.

Kokteyl ile başlayan ve yemek ile devam eden gecede, Bursa Sağlık Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (BUSADER) hayata geçirdiği “Zamansız Kadınlar” projesinin filmgösterimi,Alba Orkestrasının şarkıları ve Atatürk’ün sevdiği danslardan olan Tango gösterileri gerçekleşti. Sponsorların desteğiyle toplanan hediyelerin verildiği çekiliş heyecanını yaşayan konuklardan elde edilen gelir bağış olarak MEHMETÇİK VAKFI’na şehit aile çocuklarının eğitimine bağışlanacaktır.

Gecede Atatürk’ün sevdiği şarkılar çalındı, hep birlikte coşkuyla marşlar söylendi. Geceye destek veren BUSİAD,RUMELİSİAD, BALKANSİAD ve ULUDAĞ KOLEJİve Nazar İnşaat temsilcilerine BUSADER Başkanı Zerrin ÖZGÜLE tarafından plaket verildi.

Hep birlikte söylenen marşlar eşliğinde BUSADER pastasının kesilmesi ile gece son buldu.

Gecede  BUSADER üyeleri ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak 10. yıl marşını söyledi.
Gecede BUSADER üyeleri ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak 10. yıl marşını söyledi.

 

 

İlginizi Çekebilir

Masumlar Apartmanı’ndaki performanslarıyla parmak ısırttı

Ezgi Mola ve Merve Dizdar, dün akşam yeni bölümüyle ekrana gelen Masumlar Apartmanı’na oyunculuk performanslarıyla ...