Anasayfa / Foto Galeri / Kadınlar için 10 otomobil önerisi

Kadınlar için 10 otomobil önerisi

Fotoğraf: Kadın Pilotlar klasmanında Türkiye Ralli Şampiyonası 1.si Simin Bıçakçıoğlu

Kadınlar her alanda estetik tercihleriyle erkeklerden bir adım öndedir. İş erkeklerin dünyasında önemli bir alan işgal eden otomobil konusuna gelince de kadınlar için fiyat/performans, yakıt tüketimi, motor hacmi gibi araç seçiminde kritik önem taşıyan kriterlerin yanında estetik görünüm de oldukça önem kazanıyor. Tamam! Önem sıralamasında en başlarda yer alıyor. Araç sahibi olmak isteyen hanımlar için geniş bir fiyat yelpazesinde birbirinden güzel ‘kız gibi’ otomobilleri derledik.

1.Mini Cooper


İster genç, ister olgun olun. Bir araç, bir kadına ancak MINI Cooper kadar yakışabilir. Listemizin birinci sırasında başka ne olabilirdi ki?

Alman BMW grubuna geçen İngiliz markası MINI, Türkiye’de olduğu kadar dünyada da kadınların gözdeleri arasında.

İsminden de anlaşılacağı gibi mini olan bu model, hem modern dış tasarımı hem de kullanım kolaylığı ve her sene yenilenen tasarımıyla daha da ilgi çekiyor.

MINI Türkiye’deki satışının %53’ünü  kadınlara yapıyor.

2.Mercedes B serisi

Otomobil denince akla ilk gelen markalardan biri Mercedes. Mercedes denince de tüm güzel özelliklerinin yanında ‘yüksek fiyat’ endişesi de belirir muhakkak. Sonuçta iyi ürünün ucuza satılması beklenemez. Firma, B serisi ile Mercedes kalitesini nispeten daha uygun bir fiyata sunmayı hedefliyor.

Mercedes B serisi Türkiye’de kadınların en çok tercih ettikleri modellerden biri. Çeviklik ve konfor ile göz dolduran Mercedes B serisinin üretilen her 100 adedinden 49’unu kadınlar alıyor.

Kadınlar kötü şofördür algısını kesinlikle kabul etmiyoruz! Ancak, B serisinde bulunan akıllı yardımcı sistemler ile aracın her yanında bulunan sensörler kullanılarak karmaşık durumlar analiz ediliyor ve olası trafik tehlikeleri daha iyi saptanabiliyor. Sonuçta fazla güvenlik göz çıkarmaz.

3.Fiat 500

Minik gövdesi ve sevimli çizimleriyle Fiat 500 Türkiye’de kadınların ilgi duyduğu modellerden biri oldu.

Fiat 500 de Mercedes B serisi gibi ürettiği her 100 otomobilin 49’unu kadınlara satıyor. Sahip olduğu güvenlik teknolojileri ve kullanışlı iç dizaynı ile gözdeler arasında.

Moda merkezlerinden biri olan İtalya’dan da ancak bu kadar estetik bir araç çıkması beklenirdi.

4.Ford B-Max


Güvenlikten en ufak bir ödün vermeden B sütununu ön ve arka kapıların içerisine entegre eden B-Max  5 yıldızlı gövde tasarımına sahip.

 

Mini otomobiller sınıfındaki B-MAX araç kullanımında sunduğu rahatlık ve esneklikle kadınlar tarafından en çok tercih edilen modellerden bir diğeri.

5.Nissan Micra


Nissan Micra uzun zamandır olduğu gibi hala kadınların en gözde arabalarından. Türkiye’de her 100 Micra’dan 67’si kadınlar tarafından alınıyor. Sahi siz hiç Micra kullanan erkek gördünüz mü?

Micra da genel kadın beğenisine uygun olarak kolay kullanımı ile tercih ediliyor. Küçük ve sevimli tasarımı ile de göz dolduruyor.

6.Toyota Yaris


Toyota Yaris dinamik dış tasarımı ve geniş versiyon seçenekleriyle kadınların en çok tercih ettiği modeller arasına giriyor.

İç tasarımı açısından rahatlığıyla ön plana çıkan Toyota Yaris hibrit teknolojisinin sunduğu farklı ve sessiz sürüş deneyimiyle tam bir şehir arabası.

7.Audi Sportback A1

1.2 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motorlarla pazara giren küçük ve dar olma özelliğiyle Audi A1 özellikle genç kadınların ilk tercihleri arasında.

Tek kapı  ve hatchback versiyonları olan oldukça sportif görünümlü bu araç küçüklüğüne karşın oldukça güçlü bir motora sahip.

8.Volkswagen Polo

Sportif tasarım anlayışı ve keskin hatlarıyla Volkswagen VW Polo kadın sürücülerin gözdelerinden biri.

 

Türünde ilk defa ve opsiyonel olarak sunulan LED farlar, diğer sürücüler tarafından rahatlıkla farkedilmenizi sağlayarak daha güvenli bir sürüş vadediyor.

9.SEAT İbiza

Bir İspanyol markası olan Seat Ibiza kadınlar tarafından tercih edilen otomobiller arasında.

Ibiza şık tasarımı ve özellikle 1.2 lt 105 BG TSI benzinli otomatik ve 1.6 lt TDI dizel 90 BG DSG şanzımanlı versiyonlar ile gözdeler arasında.

 

10.Renault Captur

Renault’nun Captur modeli  bu listede yer alan diğer otomobillerden farklı olarak büyük tekerlekleri ve yerden yüksekliğiyle büyük otomobiller sınıfına giriyor.

İç ve dış kişiselleştirme seçenekleri, orjinal çift renkli dış boya seçenekleri ve karşıt renk ve motiflerin ortaya çıkardığı kombinasyonlarla da kadınların tercih ettiği otomobillerden biri oluyor.

 

Bonus 1: Volkswagen Beetle

İkonik ‘tosba’ modern görüntüsüyle tekrar pazara girerek gönülleri fethetti. Nostalji sevenler için vazgeçilmez bir araç Beetle.

 

 

Bonus 2: Fiat Panda

Sofistike! Üstelik adı kadar da sevimli. Fiat Panda iç ve dış dizaynıyla kadınların gönlünü çalan yakışıklı ama aynı zamanda da çocuksu bir kazanova gibi.

Bonus 3: Mustang

Kadınların kullanamayacağı hiç bir araç yok. Buna Mustang de dahil!

Göz atmayı unutmayın;


 

İlginizi Çekebilir

Şarkıcı Nilüfer’den üzen haber geldi!

Şarkıcı Nilüfer’den üzen haber geldi! Daha önce meme kanserini yenen Nilüfer şimdi de… Geçtiğimiz Ocak ...