Genel Kültürsanat Ünlüler

Müziğin dehasından Bursalılara özel konser!…

Henüz 10 yaşında olmasına rağmen müzik dehası olarak kabul edilen piyanist Arya Su Gülenç, Osmangazi Belediyesi’nin organizasyonu ile 19 Mayıs’a özel bir konser verdi. Osmangazi Belediyesi’nin Hamitler Mahallesi’nde yeni hizmete açtığı Şehit Salih Altun Parkı’ndaki piyano resitalini, sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlar balkonlardan dinledi.

Bayrakları sallayıp alkışlarla Arya Su’ya eşlik eden vatandaşlar, 19 Mayıs’ın coşkusunu doyasıya yaşadı.

Dünyanın birçok önemli şehrinde konserler veren Arya Su Gülenç, Hamitler sakinlerine verdiği konserin ardından uzun süre alkışlandı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 23 Nisan’da olduğu gibi 19 Mayıs’ta da vatandaşlar için özel kutlama programı hazırladıklarını belirterek, “Koronavirüs salgını sebebiyle sosyal hayat yeni bir şekle büründü. 23 Nisan’ı çocuklarımız ve vatandaşlarımız, evlerinin balkonlarında kutlamışlardı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da gençlerimiz ve kendini genç hissedenler, evlerinden kutluyor. Koronavirüse karşı alınan tedbirlere vatandaşlarımız uydu ve inşallah bunun üstesinden geliyoruz. Bu sürecin sonunda belediyemizin spor tesislerinde, park ve meydanlarında gençlerimizle, kendini genç hissedenlerle hep birlikte bir araya geleceğiz” dedi.

“Alkış sesleri beni motive etti”

Özel izinle evinden alınan ve sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı evde kalanlara eğlenceli anlar yaşatan Arya Su’ya vatandaşlar, balkonlardan Türk bayrakları ve alkışlarla destek verdi.
İstiklal Marşı, Mozart’ın Türk Marşı’nın caz versiyonu, Gençlik Marşı ve Chopin’in Nocturne adlı eserini çalan Arya Su, mahalle halkından tam not aldı.

Arya Su Gülenç, 4 yıldır piyanoyu severek çaldığını söyledi.
Birçok uluslararası ödül aldığını belirten Arya Su, koronavirüs sürecinden dolayı yarışma hazırlıklarını evinde sürdürdüğünü dile getirdi.
Sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde evde sıkılanlar için böyle bir konser planladıklarını anlatan Arya Su, şöyle konuştu:
“Evde kalanlara piyano resitali verdim. Onlar çok güzel dinlediler beni. Bu durum çok güzel hissettirdi. Yaklaşık 2 aydır konser vermiyordum. Alkış sesleri beni motive etti. Kısıtlamam olduğu için herkes gibi ben de uzun süredir evdeydim. Çalışmalarıma evde devam ettim. Bu konser benim için farklılık oldu.”
Küçük piyanist, 19 Mayıs’ın, Türkiye adına önemli tarihlerden biri olduğunu vurguladı.
Bağımsızlık yolunda en önemli adımlardan birinin 101 yıl önce bu tarihte atıldığını hatırlatan Arya, “Atatürk’ün bugünü gençlere emanet etmesi onlara olan güveninden dolayı. Ben de bugün konser vererek anlamlı bir gün olsun istedim.” dedi.
Arya Su Gülenç, konserine desteklerinden dolayı Osmangazi Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaş :