Genel Ünlüler

Uzaylı lakaplı Mustafa Topaloğlu’ndan Ay’a seyahat yorumu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye Uzay Ajansı tarafından hazırlanan ‘Milli Uzay Programı’ tanıtım toplantısında Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Uzaylı lakaplı Mustafa Topaloğlu ise konu hakkında açıklama yaparak “Ben giderim” dedi.

Türk halkı tarafından büyük heyecanla karşılanan gelişmeler sonrası gözler ‘Uzaylı’ lakaplı türkücü Mustafa Topaloğlu’na çevrildi. Yıllardır uzay hakkında yaptığı yorumlarla bilinen Topaloğlu, sosyal medyada gündem konusu oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı esprili bir dille uzaya gidecek ismin ünlü şarkıcının olması gerektiğini vurguladı.

“BEN UZAYA GİDERİM”

Hakkında yapılan paylaşımların ardından açıklama yapan Mustafa Topaloğlu, “Ben uzaya giderim. Şimdi uzayı tarif edeceğiz. Nereye gideceksiniz, nerede konaklayacaksınız, nerede oturacaksınız? Bunları belirlemek gerek. Gelenleri Ay’da ağırlamak lazım” dedi.

“UZAY HAKKINDA KONUŞUNCA TÜRKİYE’NİN YARISI BANA DELİ DEDİ”

Mustafa Topaloğlu, yıllardır insanların kendisini ciddiye almadığını ifade etti: “Türkiye, beni konuşuyor. İnsanların ufkunu genişletmek için yıllarca uzay hakkında konuştum. Ben, makine mühendisiyim. İnsanlar reklam için konuştuğumu zannetti. Hayır, bu bir bakıştı. O yıllar bana ‘uçuk, kaçık’ yorumları yaptılar. Doğruyu söylediğim için hep sabrettim. İnsanlara faydalı bir şey anlatmaya çalıştım. Bugün uzaya sahip olan, yeryüzüne de sahip oluyor. Teşvik etme amacıyla büyük bir görev üstlendim. Türkiye’nin yarısı bana ‘deli’ dedi. O yıllar albümlerim satmadı. ‘Sen nasıl uzaylı olursun?’ dediler. İnsanlara anlatamıyordum ki… 40 yıl önce uzaya teşvik ettim.”

Uzaylı lakaplı Mustafa Topaloğlu'ndan Ay'a seyahat yorumu: Ben gider, rehber olurum

“CUMHURBAŞKANIMIZLA GİDİP REHBER OLURUM”

Mustafa Topaloğlu, “Teklif gelmesi halinde uzaya gitmek ister misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Cumhurbaşkanımız ile birlikte gideriz. Rehber olurum. Buna gönülden inanın. O zamanlar soruyorlardı ‘Nasıl gidersin?’ diye ‘Gönül yoluyla, Allah’ın yoluyla gidiyorum’ diyordum. Milletimizin bunu başaracağına inanıyorum.”

Uzaylı lakaplı Mustafa Topaloğlu'ndan Ay'a seyahat yorumu: Ben gider, rehber olurum
Sosyal Medyada Paylaş :